Vitajte!


Narodil som sa 24 Novembra 1997 vo Veľkom Krtíši. S prírodou som sa prvýkrát stretol, keď som chodil so starým otcom na hríby. Neskôr som s ním začal chodiť pozorovať aj mladé myšiaky lesné, čo vo mne prebudilo vášeň pozorovania života divých zvierat. Vtedy som sa začal zaujímať o prírodu, ktorá mi pripadala absolútne fascinujúca. Často mi starý otec požičal aj jeho fotoaparát, aby som mohol tieto momenty, aj zachytiť. V roku 2008 som dostal svoj prvý fotoaparát Sony DSC H9, neskôr som si k nemu zakúpil predsádku. S touto mašinkou som fotil 2 roky. 

Ale, ako som po čase zistil od mojich skúsenejších kolegov, že existujú takzvané zrkadlovky, s ktorými sa dajú robiť omnoho krajšie fotky. 26.6.2010 som k narodeninám dostal Canon 450D a objektív 18-200. Neskôr som si zakúpil aj objektív s väčším ohniskom Canon 75-300. s týmto objektívom som fotil celé leto 2010. V septembri mi požičal Peťo Králik Canon 100-400, ktorý mi vo veľkej miere dopomohol k dosiahnutiu vyššieho levelu kvality fotiek. Po jeho vyskúšaní, som sa rozhodol v októbri upgradnuť na ešte vyššie ohnisko, a to na Sigmu 150-500. 
V zime 2014 som sa stal hrdým majiteľom Canonu 100-400, s ktorým som nesmierne spokojný a používam ho doteraz. V lete 2015 som si po úspešnej brigáde urobil radosť a zaobstaral som si Canon 60D. 
Teraz sa už fotografovaniu venujem 12 rokov. Mám urobených aj niekoľko fotokníh a kalendárov s mojimi fotografiami. Fotografujem v okolí Veľkého Krtíša. V tejto oblasti sa nachádza rozmanitá príroda, mnoho živočíchov a rastlín. Fotky pridávam len z voľnej prírody.

                                                     Filip Násaly


 2021 © Filip Násaly. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!