Kamarát daniel

17.06.2017

Kamarát daniel 

Na rujovisko sme ráno prichádzali naraz s týmto fešákom. Prechádzal cez cestu rochajúc v spoločnosti jednej danky. Hneď som si všimol, že má zlomený paroh ,jazvu pod okom a akoby vypichnuté oko. V skratke vyzeral na bitkára čo má už dačo za sebou.


arozdiel odo mňa nedostatok spánku daniela premohol a tak si na polhodinku na okraju rujoviska zdriemol.Bol som do neho nejakých 20m a zatiaľ čo on driemal ja som okrem neho sledoval ostatné daniele na rujovisku.Pomaly sa k nemu rochajúc približoval ďaľší lopatár ,ktorý ho akoby provokoval,keď sa zrazu ozval aj on.


Postavil sa a pomohol sa smerom k nemu.Hrubým hlasom mu dal vedieť,čo si o ňom myslí. Onedlho začal súboj no "môj" daniel nemal šancu, keďže jeden paroh v podstate nemal.Bolo mi ho aj ľúto lebo bol dosť veľký a skúsený nato, aby ho za normálnych okolností "vylátal" .Ten druhý daniel ho po krátkom súboji pre istotu odprevadil z rujoviska .Tí, čo to zažili vedia ako to prebieha.Zo vztýčenými hlavami a "okrajom" oka sa daniele navzájom sledujú a nič iné ich nezaujíma. Tento fešák išiel priamo na mňa .Postupne sa približoval až bol tak blízko, že som cítil jeho dych a vôňu ,ak by som natiahol ruku možno by som sa dotkol jeho chvosta, a pri tom si ma vôbec nevšimol obišiel ma na 1,5-2m a postupne sa opäť vzdialil.Pod horou ešte raz zarochal, označkoval teritórium a zmizol v lese.  

Fotené na ohnisku 150mm (mám aj fotky len od pučníc po nos)

Bol to neuveriteľný zážitok, jeden ktorý si budem ešte veľmi dlho pamätať,ako ma starý pardál skoro prevalil :) Daniela som stretol ešte 2krát na rujovisku ale už sa mi ho nepodarilo dostať na dobrú vzdialenosť.Som zvedavý či ho tento rok stretnem a ak, tak či ho budem vedieť identifikovať .